Művészi SZAPPANOK-kozmetikumok

KÉZMŰVES, HÁZISZAPPANOK, Növényi Olajok - Virágvizek -Kozmetikumok -Krémek

luc_tobozzal.jpg

Lucfenyő párlat.

 A lucfenyő inkább a szellemi és mentális téren át hat a fizikai testünkre, a vörösfenyő pedig a lélek és a szellem közt tisztítja az átjárást

Finom jellegzetes a párlat illata. Kiváló férfiaknak is borotválkozás után, és remekül használható natúr krémek készítéséhez.

 

. Felhasználás:

  1. A kicsiny, friss hajtások nyersen fogyasztva, vagy salátába apróra darabolva, illetve főzetben teaként segít a búskomor embereknek lelki egyensúlyát megtalálni.
  2. A tüdőt, így a légzést, ebből következően a vért, és a tudatot tisztítja, a vér oxigénellátása javul.
  3. Keverhetjük fogporhoz, így az íny, valamint a szájbetegségek kiváló gyógyszere.
  4. A gyantát gézbe kötve főzzük és a víz felszínére feljövő gyantát gyűjtjük, aztán hideg vízbe téve lehűtjük, majd szárítsuk meg és törjük porrá. A friss ágakat, hajtásokat április-májusban gyűjtjük, a fenyővirágot májusban.
  5. A fenyővirág emeli a vitális energiát, a friss hajtások gyógyítják a bőrbetegségeket, a rühet és a köszvényt, hajnövesztőként is kitűnő.
  6. A kéreg alatti második réteg, a fehér háncs magas C-vitamin tartalmú.
  7. Porrá tört vagy reszelt kéreg megállítja az orrvérzést, begyógyítja a külső és belső sebeket és vérzéseket.
  8. Égési sebekre a fiatal erdei fenyő kérgét főzve mangalica zsírral elkeverve gyógy-krémet kapunk.
  9. A fiatal hajtásokat vízben áztatva és kanalanként fogyasztva beállítja a menstruációt és a vizelet mennyiségét is.
  10. Kérge megőrölve pakolásként, fürdőként és ivókúraként hasznos az aranyérre.
  11. Gennyes pattanásra és kelésekre is jó, vértisztító, vérkeringést javító, serkenti a szervezetet, segíti az emésztést, légutakat, légzést javítja.
  12. A tűlevél és az ágak, valamint a kéreg a szomorúságot nyugalomra és életörömre váltja. Rügyfakadáskor gyűjtött rügyeket félárnyékos helyen szárítjuk.

 Fenyőméz készítése

Gyorsan enyhíti a panaszokat a torokfájásnál, görcsös köhögési ingereknél a fenyőméz. Tavasszal a fiatal hajtásokból kell készíteni, hogy a téli időszakig legyen ideje beérni. Figyeljük a friss hajtások megjelenését, várjuk meg, míg egy kicsit kifejlődik, de ne várjuk meg, míg megkeményedik, megfásodik. A leszedett friss hajtásokat alaposan folyó víz alatt mossuk meg. Egy konyharuhán hagyjuk megszáradni, és helyezzük el egy befőttes üvegbe. Öntsünk rá 1 kg mézet és tegyük 1-2 hónapig a napra. A Nap természetes módon kiválasztja a fenyőhajtásokból a jótékony hatású hatóanyagokat és az illóolajakat. A mézet utána szitán át kell önteni egy másik üvegbe. A szitában maradt fenyőrészeket forró teával leönthetjük, s így semmi méz nem vész kárba. Az így elkészített, de igen értékes mézet, és annak hatását, akkor fogjuk értékelni, mikor jön a tél és kapar a torkunk.

Fenyőszirup

Hozzávalók: 2 liter víz, 1 kg cukor, fél citrom leve, 1 kg fenyőrügy. A fenyőrügyeket alaposan tisztítsuk meg, 1 órán át főzzük a vízben, hagyjuk kihűlni, majd szűrjük le. A levet megmérjük, és visszatesszük főni, beletesszük a cukrot és a citromlevet. 1 kg cukor kell 1 liter léhez. Addig főzzük, amíg lekvárhoz hasonló állagot és egy barnás-arany színt nem kapunk. A fenyő szirupot forrón üvegekbe töltjük és hidegen tároljuk.

lucfa.jpg

 

szépzöld.hu



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 16
Tegnapi: 191
Heti: 347
Havi: 1 173
Össz.: 219 434

Látogatottság növelés
Oldal: LUCFENYŐPÁRLAT( házi krémkészítéshez
Művészi SZAPPANOK-kozmetikumok - © 2008 - 2024 - naturnagyi.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével egyszerű a honlap készítés! Programozói tudás nélkül is: Honlap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »