Szappan a szecesszió hangulatát idézi, kék agyaggal és csillogó lepkékkel.
Összetétel:
Extra szűz olívaolaj, kókuszvaj, pálmavaj, hidegen sajtolt napraforgóolaj, kékagyag, búzavirágszirom.
Kék agyag,
A kék ásványi agyag a kaolin és az ultramarin keveréke. Gazdag szilícium-dioxidban és ásványi sókban. Tisztítja, táplálja és revitalizálja az érzékeny bőrt. Antibakteriális, méregtelenítő hatású. Feszesítő hatása révén javítja az arc kontúrjait és csökkenti a ráncokat. Segít a narancsbőr ellen is. Feszességet és rugalmasságot ad a bőrnek.
A hangulatért egy kevés ehető csillámmal, és búzavirág szirommal díszítettem a szappant.
Illóolaj: Pacsuli bőrregeneráló, allergiás bőrgyulladás ellenszere, antibakteriális hatású A depresszió és a szellemi fáradság ellen is használják. Nem toxikus, nem irritáló és nem foto- toxikus
A viktoriánus kor illatzacskóinak meghatározó összetevője volt a pacsuli cserje. Az illatot Pogostemon patchouli növény leveleiből nyerik ki. Ez a növény Kínában, Indiában és Dél-Amerikában honos, nagyjából egy méter magasra nő és lilás színű virágokat hoz. Nemi vágy serkentő is.
A kókuszvaj
a bőrön alkalmazva csökkenti a ráncokat, táplálja és feszesíti a bőrt. Nagyon eredményes a különböző bőrbetegségek kezelésében, mint az övsömör, az ekcéma, vagy a fertőzések. Sok természetes bőrápoló szer alapja, testápolót, szappanokat és krémeket is készíthetünk belőle. Mivel a kókuszolaj közvetlenül felszívódik a bőrben, a fejbőrön alkalmazva gyorsan bekerül a vérkeringésbe ez az erőteljes gomba-, vírus- és baktériumellenes anyag, melyek ellene a baktériumoknak nincs immunitása.
Pálmavaj
Az olajpálma őshazája Nyugat-Afrika. 1446-ban a portugál hajós Pero de Custra eljutott a nyugat-afrikai Sierra Leonéba, ahol észrevette, hogy a bennszülöttek az olajpálma terméséből olajat nyernek, amit aztán étkezési célra vagy a bőrükbe dörzsölve használtak fel. Európába csak a 19. században jutott el a pálmaolaj.