Inkák kincse szappan
Örömmel látom, hogy a szappan elképzeléseim másokra is ihletően hatnak. Én a szappanokkal igyekszem történeteket elmesélni, érzéseket és hangulatokat kifejezni. Egy egy szép szappan, művészi munka. A szappan megtervezése és kivitelezése izgalmas feladat, sok sok meglepetést tartogatva nem csak a vásárlók, hanem a készítők számára is.
Tőlem tehát ne várjanak a kedves szappankedvelők széria szappant. Őszintén szólva szeretem az izgalmas munkát. Szerencsére megadatott, hogy mindig azzal foglalkozhattam, amit a szívem diktált.
Ez a szappan rózsaszín agyagból és spirulina algából készült. A különlegessége az általam készített orbáncfű olaj. Az orbáncfű olaj gyönyörű vörös sebgyógyító, bőrregeneráló olaja a leégett bőrre azonnal hatásos. Ezt magam is tapasztaltam nyáron, ugyanis megszűnt az égési fájdalmam, ahogy bekentem a hátam és a karom orbáncfű olajjal. Az orbáncfű illata is finom, különleges illat, benne van a napsütés és az egész nyár.
Az illóolaj pacsuli és egy pici citromfűolaj a színekre került.
A rózsaszín agyag az érzékenybőrűek számára kitűnő választás, remek hozzá a pacsuli illóolaj. Nekem a pacsuli olaj a kedvencem.
2015 szept. 18.
A naturalpatika.hu színvonalas leírását is bemásoltam, a minél jobb tájékoztatás érdekében.Köszönet nekik a szép munkáért.
A pacsuliolaj az Indiában honos pacsuli (Pogostemon patchouli avagy P. cablin) illóolaja.
Depresszió, impotencia, szellemi fáradtság, narancsbőr esetén és ezeken kívül még rovarriasztásra, szagtalanításra, bőrápolásra is használják.
Előállítása, fizikai tulajdonságai:
Vízgőz-desztillációval vonják ki a növény leveleiből. Zöldes, illetve sárgásbarna, sűrűn folyós. Erős, émelyítően fűszeres illata éteres jellegű. Vízben nem oldódik, de alkoholban és éterben igen jól.
Alkalmazása:
Három fő alkalmazási területe a hagyományos gyógyászat, az aromaterápia és legfőképpen az illatszergyártás.
Az illatszergyártásban a chypre, fás és keleties parfümkompozíciókban használják.
Széles körben alkalmazzák leheletfrissítő édességek aromás összetevőjeként. Kicsit szappanos illata.
Európában és az Egyesült Államokban már nem divatos, ám Ázsiában és Latin-Amerikában továbbra is népszerű.
A hagyományos ázsiai gyógyászatban sokrétűen alkalmazzák, így megfázás, fejfájás, hányinger és gyomorfájdalmak ellen;
Japánban és Malájziában mérges kígyók marására is — elmondhatjuk, hogy ezek kezelését nem segíti, de enyhíti a tüneteket.
Illata állítólag segíti a szellemi egyensúly elérését, emellett érzékenyebbé teszi az embert.
A pacsuliolaj hatásai:
allergiák ellen, bőrregeneráló, fertőtlenítő, csíraölő, gyulladáscsökkentő, gyulladásgátló, illatszer, közérzetjavító, légfrissítő, működésszabályozó, nemivágy növelő, nyugtató, rovarűző, sebgyógyító, szagtalanító, vizelethajtó.
Pacsuliolaj használható az alábbi tünetekre:
félelem, láz, normál bőr, ráncos, fáradt bőr, stressz, száraz bőr.
A pacsuliolaj enyhülést nyújt az alábbi betegségeken:
bőrgyulladás, acne, depresszió, elhízás, fehérfolyás, frigiditás, gombásodás, hajhullás, hüvelygombásodás, idegesség, impotencia, korpásodás, lábgombásodás, narancsbőr (cellulitis), szájpenész, afta
Az alternatív gyógyászatban felhasználási módjai: - párologtatás, - bedörzsölés, - fürdő
Keverhető bergamottal, erdei fenyővel, gerániummal, narancsvirággal.
A modern európai gyógyászatban:
- anorexia, - hasmenés, - emésztési zavarok, - kólika kezelésére használják.
Antibakteriális hatása is van. |