Elérkezettnek láttam az időt arra vonatkozóan, hogy csináljak egy jó hajsampont.
Hogyan is mosunk hajat mostanság?
Beállunk a zuhanyozóba és bevizezzük a hajunkat majd ráöntjök a hajsampont. Igen ám, de ez a folyadék végigfut a testünkön és tele van kémiai anyagokkal például SLS -el is. Vagyis sodium laurethe sulfate-al. Sok készítmény natúrként szerepel, de azért SLS van benne. Sajnos vagy talán nem is sajnálatos, de az én bőröm nem tűri a kémiai anyagokat, vagyis nagyon rosszul tűri. Kiszárad a bőröm tőle, helyenként viszket, pedig mivel nekem normál bőröm van, általában nem zaklat a bőröm ilyen problémákkal. A nők érzékeny bőre, különösen a mellbimbó körüli vékony bőrréteg sokszor bőrelváltozást produkál az ilyen készítmények használata miatt. Akinek a mellén viszkető, sebesedő folt keletkezik az hagyjon fel a kémiai anyagokkal való tisztálkodással.
Tehát irány a folyékony szappan és sampon témaköre.
Kicsit hosszú a vacakolás a folyékony állagú szappanokal de higyjék el,aki natúr szappanokkal tisztálkodik annak kötelező a natúr, a ténylegesen natúr hajsampon is.
A hajsamponom tartalmaz fekete kávét, és zöld kávét is, tojást , 10 féle gyógynövényt és az olajok között dióolaj és ricinusolaj is szerepel, valamint szantálfa 100%-os illóolaj.
A zöld kávé tele van antioxidánssal a zöld kávéban levő koffein nem ugyanaz mint a fekete kávéban . A fekete kávé rövidtávra hat, hirtelen aktivizálja a szervezetet, de a zöld kávé lassan és hosszabb időn keresztül hat, és a zöld kávét nem pörkölik
A másik fontos anyag amit használtam a fürjtojás. A tojás nagy mennyiségű természetes vitaminokat, ásványi anyagokat és esszenciális aminosavak tartalmaz. Magas az A-B2-D-E vitamin és karotin tartalma. A tojás sárgája kiváló hajpakolás céljára is.
A hajat kiválóan regenerálja a tojás. Emlékszem gyerekkoromben mindig tojáspakolást tett apai nagymamám a hajamra, majd a tojás lemosása után következett az ecetes öblités( festett vagy dauerolt hajra ne tegyünk ecetet.). Utána kiültem a pasaréti gyümölcsöskertünkbe és megszárította a nap és a szellő hajamat. Ma már a napra kiülni veszélyes dolog, pedig a D vitaminra is szüksége van a szervezetnek, de az erős UV-B sugárzás következtében csak jóval kevesebbet szabad napon tartózkodni, mint az én gyerekkoromban.
A mai samponokban gyakran használnak különböző felületaktív anyagokat is. Bevallom én idegenkedem ezektől a kémiai úton előállított vegyianyagoktól. Véleményem szerint ugyanis nincs rá szükség, mivel a kókuszolaj például jó habzást biztosít, nem kell a habzást vegyianyagokkal elérni. Ezen kívül a vegyianyagok mindig lerontják a természetes anyagok hatóerejét. Ez a hajsamponom például gyógyhajsampon. Fontos, tehát hogy a gyógynövények hatóereje érvényesüljön. A vegyianyagok csak rontanának a minőségén. A minőségi sampon segíti a haj növekedését, megállítja a hajhullást, serkenti, aktivizálja a hajhagymákat. Ez a sampon ilyen. Persze érdemes a gyógyhajsampon használata mellett szelént és cinket is szedni.annak , akinek hajproblémája van. A vitaminok használatát viszont mindig egyeztessük az orvosunkkal is. Akinek hullik a haja vizsgáltassa meg a pajzsmirigyét is. A másik anyag amit én nem használok az a glicerin. A növényi glicerin ugyan megengedett adalékanyag a natúr készítményekben is, de mivel véleményem szerint erős szárító hatása van, ezért kerülni kell a használatát. Ráadásul véleményem szerint minden bőr vízhiányos , tehát a zsíros bőrre sem ajánlok glicerines készítményt, mivel a bőr szárítása csak aktivizálja a bőr zsirosodását. A szervezet ugyanis mindig ellendolgozik az általa felismert problémának.
Anyai nagymamám és az ő csodálatos haja. Ilyen hajkoronája kevés embernek volt, nagymama fiatalkorában is,pedig akkor még jóval természetesebb anyagokat használtak szépítkezésre a hölgyek.