Máriatövisvirág olaj
Én a máriatövis virágából készítek olajat. A virág kiváló hatásai érvényesülnek a szappanjaimban. Regenerálja szépíti és fiatalítja a máriatövisvirág olaj a bőrt.
A máriatövis leggyakrabban a máj betegségeinek gyógyítására használják, de kiválóan alkalmas a bőr állapotának helyreállításában is. Egy olyan gyulladáscsökkentőről van szó, ami megnyugtatja a sérült bőrt. A máriatövis tehát a bőrbetegségekben szenvedő embereknek is előnyös, mivel a hagyományos orvoslás egy természetes alternatíváját kínálja.
A szilibinin megszünteti vagy csökkenti azoknak az anyagoknak a hatását, amelyek a májszövetekelhalását vagy a máj zsugorodását idézik elő. A szilibinin „méregteleníti” a májat, és elősegíti a regenerálódását.
A szilibinin egy rendkívül hatékony antioxidáns - antioxidáns-tartalma többszöröse az E- és C-vitaminénak - amely fokozza a fehérjék szintézisét a sejtekben, és májtisztítás útján támogatja a májműködés helyreállítását. Számos tanulmány számol be a szilibinin szabadgyökmegkötő hatásáról. Emellett a szilibinin segíti a májsejtek osztódását és regenerációját, valamint stabilizálja a májsejtek sejthártyáját is.
A máriatövis ajánlott enyhébb emésztési panaszok kezelésre, de hatásos lehet epehólyag-problémák gyógyításában is. Fogyasztása történhet a gyógynövényboltokban vagy gyógyszertárakban kapható étrend-kiegészítők illetve tea formájában is, bár ilyen fajta alkalmazása ritkább, mert hatóanyagai nehezen oldódnak ki. A máriatövist gyakran társítják más növényekkel: gyermekláncfűvel, fecskefűvel, vagy a májtisztítás folyamataiban is bizonyított benedekfűvel. A benedekfű képes felerősíteni a máriatövis hatását, így kombinációjuk a májtisztítás folyamatában még erőteljesebb.
A tinktúra (alkoholban kiáztatott nagyon erős hatású növényi kivonat - cseppekben adagolják) fokozza az epekiválasztást, és csillapítja a görcsöket. A teaforrázatot enyhe emésztési zavaroknál, valamint az epeműködés zavarainál használják. Kiegészítő kezelésként az idült májgyulladásnál és májzsugorodásnál, májcirrózisnál alkalmazzák. Sztenderdizált kivonatából készült gyógyszerek a Silegon és a Legalon. Gyakran társítják más gyógynövényekkel, így például gyermekláncfűvel, vérehulló fecskefűvel, articsókával vagy boldófával.
Felhasználják még gyógyszeres kezelésben a gyilkosgalóca-mérgezés túlélési esélyének növelésében is.
A máriatövisnek mindezidáig semmilyen mérgező hatása vagy káros mellékhatása nem ismert. Rengeteg alapos és dokumentált vizsgálat történt ezzel a növénnyel, egyetlen mellékhatásként kicsit lágyabb székletet okozhat a napi 1500 mg-nál több szilimarin.